• Oyun bölümlerine 1 ay içinde en çok konu açan üyemize 100 TL ödül verilecektir. Detaylar için tıklayın

Server List Plus Eklenti Tanıtımı

  • Konuyu Başlatan
  • Moderatör
  • #1

Sabinushka

Plugin/Manager
Onursal
Katılım
22 Eyl 2019
Mesajlar
104
Tepkime puanı
9
Puanları
18
Minecraft ServerListPlus Plugin

Selamlar değerli ForumExeüyeleri. Sunucuların büyük bir kısmının süslenmesine yardımcı olan ServerListPlus eklentisini tanımaya ne dersiniz? Ben, evet dediğinizi düşünerek konuya geçiyorum.

ServerListPlus İndirme

Arkadaşlar Eklentiyi indirmek için
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.


ServerListPlus Nedir?

ServerListPlus, sunucunuza giriş yapılmadan önce, sunucunun giriş bölümündeki yani oyuna girilmeden önceki yazıyı belirler. O kısma istediğiniz bir yazıyı yazabilir ve orayı süsleyebilirsiniz. Bu eklentiyi hemen hemen çoğu sunucu kullanıyor. Eklentiyi kullanmanız halinde süslü şekilde MOTD yapabilir, süslü şekilde bulunan MOTD sayesinde kendinize oyuncu çekebilir ve bu sayede gelişebilirsiniz. Sunucunuz için önemli olan bu eklenti sayesinde kolay ve basit bir şekilde sunucunuza hoş bir görünüm katabilirsiniz.

ServerListPlus Kullanımı

Eklentiyi indirip, başarılı bir şekilde kurduktan sonra direkt olarak eklentiyi aktif edemezsiniz; eklentiyi indirip, kurduktan sonra oyun içerisinden veya konsol içerisinden, "/slp enable" komutunu yazmanız gerekir. Bu komut sayesinde yapacağınız/yaptığınız MOTD değişiklikleri başarılı bir şekilde belirli olur; bu komutu uygulamazsanız, eklentinin hiçbir anlamı olmaz diyebilirim. Eklentinin çalışması için gerekli olan komutu yazdıktan sonra yapmanız gereken tek şey kendinize göre bir MOTD oluşturmak. ServerListPlus eklentisinin sizlere sunmuş olduğu basit görünümün üzerine, kendi istediğiniz bir yazıyı yazma işlemi uygulayarakta devam edebilirsiniz, tamamen size bağlı. Benim size önerim kendi başınıza ve güzel bir görünüm olacak şekilde yapmanız. Kendi başınıza ve alıntı herhangi bir şey olmadan yaptığınız MOTD görünümleri sayesinde aklınıza yeni ve güzel fikirler gelebilir, klişe bir şeyi kim sever ki? Eklenti içerisinde yapmış olduğunuz yenilikleri config dosyası içerisinden kaydettikten sonra, "/slp reload" komutunu kullanabilirsiniz. Bu komut sayesinde yapmış olduğunuz yenilikler pasif halden aktif hale doğru geçiş yapacaktır. Eklenti içerisinde kendinize göre ayar çekip, bu dediğimiz işlemleri yaptıktan sonra yapmanız gereken hiçbir şey kalmıyor ve eklentiyi tamamen çözmüş oluyorsunuz. Bu kadar basit ve güzel bir eklentiyi herkes kullanmak ister değil mi? Şahsen ben kullanmak isterim, hem de çok isterim! Çoğu sunucuda kullanılan bu eklenti sayesinde sunucunuza güzel bir görünüm katmak çokta zor olmamalı. Bu arada eklenti Minecraft'ın 1.7 versiyonundan sonraki tüm sürümleri destekliyor, burayı da atlamamak lazım. Ki, zaten 1.7 versiyonundan önceki sürümleri destekleyen eklentileri çok fazla göremezsiniz. Eklenti sadece MOTD kısmını süslemiyor; aynı zamanda kişi sayısına bakmak isteyen bir kişinin fare imlecini doğrulttuğu yere istediğiniz bir yazıyı yazabiliyorsunuz, bu da eklentiyi diğer eklentilerden ayıran özellikler arasında.

ServerListPlus Komutları ve Yetkileri

Eklenti tek bir yetkiyi içeriğinde barındırıyor. Bu yetki sayesinde eklentinin tüm komutlarına ulaşabiliyorsunuz. Bahsi geçen yetki: serverlistplus.admin
/slp: Eklentinin uygun komutlarını görebileceğiniz bir bölümdür.
/slp reload: Bu komut sayesinde eklentiyi yenileyebilirsiniz. Herhangi bir komut veya düzen işlemi sonrası bu komutu uygulamanız halinde, sunucu içerisinde uyguladığınız komut veya düzen uygulanmış halde karşınıza gelecektir.
/slp save: Bu komut sayesinde eklentiyi kaydedebilirsiniz.
/slp enable: Eklentiyi kurduktan sonra çalıştırmak istiyorsanız bu komutu yazmalısınız. Bu komut sayesinde eklenti aktif hale gelecek ve tüm işlemleri gönül rahatlığı ile yapabileceksiniz.
/slp disable: Bu komut sayesinde eklentiyi pasif yani çalışmaz hale getirebilirsiniz. Bu komutu uyguladıktan sonra eklenti kendisini çalıştırmaz, pasif durumda kalır. Eklenti üzerine yaptığınız hiçbir işlem başarılı olmaz.


Örnek Resim

forumexe.PNG 
Son düzenleme:

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Sponsor Reklamlar

     
Üst