Discord Arama Nedir? Nasıl kullanılır?

Azitoks

Ivar The Boneless
Kayıtlı Üye
Katılım
27 Ocak 2013
Mesajlar
1,440
Konum
İstanbul
Orada yanında büyüteç simgesi olan ve “Ara” şeklinde etiketlenmiş gizemli gri kutu da nedir? Sanırım bu tek şey olabilir - arama çubuğu!
Neyse saçmalamayı bir kenara bırakalım, Discord bir forum ve sohbet noktası olarak gayet güzel bir arşivi içinde bulundurur. Arama fonksiyonu birkaç farklı araca ve filtreye sahip. Bu sayede ister küçük bir arkadaş sunucusu istersen de devasa bir topluluk sunucusu olsun aradığını kolayca bulabilirsin. Discord mesajlarını sen istemediğin müddetçe silemediğinden dolayı, sunucularda bulunan tüm içerikleri oluşturulduğu gibi arayabilirsin!
ESKİ BÜYÜTECİ TEMİZLE
Aramaya başlamak için, sağ üst köşede bulunan ara çubuğuna tıkla. Aynı zamanda şu an görüntülediğin kanalda arama yapmak için ctrl + F (Win) veya cmd + F (Mac) kısayol tuşunu kullanabilirsin. Arama çubuğunu açmak sana birkaç filtreleme seçeneği sunar:

FİLTRELENMİŞ EĞLENCE
Filtrelenmiş kelimelerden birini yazman veya açılan menüden sonraki araman için karartılmış arka planda belirtildiği gibi filtre seçebilirsin. Kullanabileceğin dört filtre bulunur:
Şu kullanıcıdan: Şu kullanıcıdan filtresini kullanarak aramanı belirli bir kullanıcıyla daraltabilirsin. (Başlamak için güzel bir nokta!)

Şunu içeren: Şunu içeren filtresi mesajların içerisinde bulunan medyalara göre arama yapar. Bağlantı veya Gömülü filtreleri arasında seçim yapman bu eşyaların filtrelenmesini sağlar. Video, Ses ve Görsel filtreleri gömülü tüm medyaları (tüm kaynaklardan) bu özelliklere göre arar. Aynı zamanda filtrenizi kombine edebilir ve aramanı güçlendirebilirsin.

Şu kanalda: Şu kanalda filtresini seçmen halinde bulunduğun sunucular arasında arama yapmanı sağlar. Bu arama etiketini yazman halinde karşına bulunduğun sunucularda erişilebilir metin kanallarını gösterecektir.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst